Kanserde İlaç Tedavi Türleri

İmmünoterapi

İmmünoterapi

Kanserde immünoterapi, bağışıklık sisteminin uyarılması veya bağışıklık sisteminin kanser ile mücadelede eksik kısımlarının desteklenmesi ile kanseri yenmeyi amaçlayan tedavi çeşitidir. Günümüzde kanser tedavisi konusunda en çok çalışma yapılan 2 yöntemden biridir.

Hormonoterapi

Hormonoterapi

Kanserde hormonoterapi, kanser hücrelerinin büyümesinin yavaşlatılması veya durdurulması amacıyla, kadınlık hormonu (Meme kanseri, yumurtalık kanseri, rahim kanseri) veya erkeklik hormonunun (Prostat kanseri) salgılanması veya salgılanmış hormonun kanser hücrelerinin çoğalmasını sağlayan uyarıcı etkisini engelleyen ilaçlar ile yapılan tedaviye verilen isimdir.

Kemoterapi

Kemoterapi

Kemoterapi, kanser hücrelerinin öldürülmesinde kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir.

Küçük Moleküllü Akıllı İlaçlar

Küçük Moleküllü Akıllı İlaçlar

Küçük moleküler yapıları sayesinde, kanser hücresinin içine kolayca girerek, hücrenin çoğalma, değişime uğrama ve/veya yaşamasını sağlayan hücre içi yapılar (Yolak adı verilir) üzerine etki eden ilaçlardır.

UYARI

Web sitemizde yer alan yazı, grafik, resim ve diğer tüm içerikler sadece bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir tıbbi sorunla ilgili doktor tanısı, tedavisi veya konsültasyonu yerine kullanılması veya mevcut devam eden tedavinin sayfada verilen bilgiler doğrultusunda doktora danışmadan değiştirilmesi uygun değildir.

Prof Dr Hakan KARAGÖL'e Randevu almak için bizimle iletişime geçiniz.

Image

Web sitemizdeki tüm makaleler ve görseller lisanlı olup izinsiz kullanılması ya da kopyalanması yasaktır.

MEDİSTANBUL Hastanesi Tıbbi Onkoloji Depatmanı Yunus Emre Mah. Lütfi Aykaç Blv. No: 80:G - Sultangazi/İstanbul
info@hakankaragol.com
İletişim Hattı - 0 (542) 681-8200- Konum İçin TIKLAYINIZ